Fontos, hogy adjunk teret a teremtésvédelem tudatos megjelenésének, említésének az eseményen, ha lehetséges (akár egy plakáttal vagy néhány mondattal). Érthetően és egyértelműen hangsúlyozzuk, mit és miért csinálunk, a szervezés és lebonyolítás hogyan járul hozzá a teremtett világ védelméhez. Ezáltal a résztvevőkben tudatosodhat egy-egy jó gyakorlat jelentősége, és legközelebb esetleg már magától értetődően figyelni fognak a teremtésvédő megoldásokra.
Ha a természetbe szervezzük az eseményeinket, kiemelten figyeljünk oda, hogy ne károsítsuk, terheljük a környezetet – szedjük össze a szemetet magunk után, vigyázzunk a növény- és állatvilágra, ne zavarjuk az ott élő élőlényeket aránytalanul, ne alakítsuk át a területet, legyünk körültekintőek tűzgyújtás kapcsán (pl. tűzgyújtási tilalom, a tűz eloltása)!
Ünnepeljük meg, tegyük szóvá, ha teremtéstudatosan sikerült egy-egy rendezvény! Számoljunk be arról, mennyi hulladékot és energiát takarítottunk meg, hogyan sikerült ezt elérni.
A szervező csapattal értékeljük, mi ment könnyen, mi okozott nehézséget, és legközelebb igyekezzünk ügyesebben csinálni!
A teremtéstudatos rendezvények szervezésénél kezdetben biztosan több figyelmet kell fordítani egy-egy rendezvényelemre, mint egy kevésbé tudatos eseménynél. Ugyanakkor gondos tervezéssel, jó munkamegosztással, a közösség bevonásával sikeresen szervezhetünk jó, mégis környezetbarát alkalmakat, a helyes célért végzett közös többletmunka pedig a közösségerősítő szerepe miatt meg is térül.
További, rendezvényeken hasznos hulladékmentesítési tippeket ITT találsz.